مزایا و معایب دوربین های مدار بسته اسپید دام یا چرخشی:

دوربین های اسپید دام از یک لنز تیره بهره می برند که باعث می شود در حال ضبط بودن این دوربین ها قابل تشخیص نباشد. همچنین با استفاده از قابلیت تنظیم نورِ سفید این دوربین ها، تصاویری که بسیار روشن یا بسیار تیره هستند، بهتر دیده می شوند.

دوربین های اسپید دام همچنین در مقایسه با سایر دوربین ها از ابعاد کوچک تری برخوردارند، طراحی مناسبی دارند و حباب روی آن به عنوان محافظی برای لنز عمل می کند. قابلیت کنترل از راه دور توسط کاربر و به وسیله نرم افزار کامپیوتری یا اپلیکیشن موبایلی از دیگر ویژگی های مفید دوربین اسپید دام می باشد. یکی دیگر از خصوصیات کلیدی این دوربین ها، هوشمند بودن آن است. به عنوان نمونه با برنامه ریزی نرم افزار هوشمند آن می توان به گونه ای عمل کرد که در صورت وارد شدن شخص یا وسیله نقلیه به مکانی خاص، دوربین شروع به فیلمبرداری یا عکسبرداری کند.

در کنار مزایای بی شمار، معایبی نیز برای این نوع از دوربین ها شناسایی شده است از جمله اینکه نسبت به دوربین های دیگر، قابلیت پیشگیری پایین تری دارد، زیرا ممکن است افرادی باشند که هنوز این نوع دوربین ها را نمی شناسند و در نتیجه، با دیدن آن متوجه وجود دوربین مداربسته در محل نمی شوند که این مساله خاصیت بازدارندگی دوربین ها را به حداقل می رساند. مورد دیگر، زاویه تصویر برداری دوربین های اسپید دام است. این دوربین ها اکثرا بر روی سقف نصب می شوند در نتیجه تصاویر به صورت عمودی یا نیمه عمودی ثبت و ضبط می شود، از این روی ممکن است چهره افراد به صورت نیم رخ یا ناکامل ضبط شود.

مزایا استفاده از دوربین مداربسته دام:

  • این دوربین‌ها ظاهری مناسب دارند
  • قیمت مناسب
  • از این دوربین‌ها می‌توان در هر مکانی استفاده کرد
  • دوربین‌های مدار بسته دام ضد آب هستند

معایب استفاده از دوربین مدار بسته دام :

  • این دوربین‌ها به راحتی قابل شناسایی هستند
  • زاویه دید نامناسب این دوربین‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *