طرز کار دوربین های مداربسته:
 سیستم دوربین مدار بسته دارای چهار عنصر اصلی است که شامل دوربین، لنز، مانیتور و دستگاه ضبط کننده. در میان این قطعات، دوربین مهمترین بخش آن است که تصاویر را تصویربرداری می کند. دوربین مداربسته به همان طریق عمل می کند که دوربین های عادی می توانند تصاویر مختلف را فیلم برداری کنند.معمولا دوربین مداربسته همراه با یک موتور است که به آن کمک می کند تا برای زوم کردن روی بخش هایی حرکت کند. هنگامی که تصویر توسط دوربین گرفته شود آن را به مانیتور تعبیه شده می فرستند و سپس در نوار فیلم  (DVR) ضبط می کند. توانایی دوربین برای بزرگنمایی و بیرون زدن، بر اساس نوع لنز آن متغیر است.دوربین مدار بسته برای مقاصد امنیتی در ساختمان ها و خانه ها استفاده می شود. اکثر سیستم های دوربین مدار بسته برای نظارت استفاده می شود که می تواند نظارت امنیتی، جاسوسی یا نظارت بر ایمنی را شامل شود.

 

یکی از مهمترین ویژگی ها در مورد سیستم دوربین مدار بسته این است که می تواند از دو یا چند دوربین استفاده کرد و همه را با هم مدیریت کرد. دوربین های مداربسته درست مانند دوربین های ویدئویی عادی هستند، گرچه چندین ویژگی منحصر به فرد دارند. برای مثال آن ها به یک مانیتور مستقیما وصل هستند. آن ها همچنین می توانند از انتقال بی سیم برای ارسال تصاویر به مانیتور استفاده کنند. هنگامی که مانیتور تصاویر دریافت کرده است، آن ها را به نوار فیلم (DVR) می فرستد.

سیستم های دوربین مدار بسته در طول چند دهه گذشته بسیار محبوب بوده است، زیرا تکنولوژی بهبود یافته و مقرون به صرفه تر شده است. انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته وجود دارند. آن ها می توانند با انواع تصاویری که می توانند ضبط کنند، میزان فریم هایی که می توانند در هر دقیقه ضبط کنند، نوع اتصال به مانیتور یا دستگاه ضبط ویدئویی، اینکه آیا آن ها قادرند موقعیت را حرکت دهند یا عملکرد خاصی که می توانند انجام دهند، دسته بندی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *