جک پارکینگی علاوه بر حفظ امنیت و ایمنی باعث راحت شدن کار شما می شود، به طور مثال در فصل زمستان که هوا بارانی و برفی است نیاز ندارید از ماشین خارج شده و درب را دستی باز کنید و یا آخر شب با وجود خطرات زیاد نیاز به پیاده شدن از خودرو نیست به راحتی با فشار یک دکمه درب اتومات باز میشود .دربهای اتوماتیک می‌توانند حتی با اکسس کنترل ها ادغام شوند و توسط کارت و تگ و یا اثر انگشت درب پارکینگ باز شود، که این مورد از لحاظ ایمنی بسیار عالی است. شما محدودیتی در انتخاب جک درب پارکینگ ندارید، امروزه در بازار انواع جک های اتوماتیک وجود دارد، فقط کافی است مشخصات درب خود را به یک کارشناس حرفه‌ای بدهید تا مناسب ترین جک را از لحاظ کیفیت و قیمت به شما معرفی کند.

جک های پارکینگی دارای ریموت کنترل با فرکانس های متفاوت می باشد که می توان از فاصله های کم یا زیاد درب را باز کند اما بهتر است شما آن را از فاصله نزدیک استفاده نمایید تا از لحاظ ایمنی دچار مشکل نشوید زیرا ممکن است از راه دور درب را باز کنید و تا زمانی که خودرو شما به درب برسد شخص بیگانه و یا سارق از درب وارد ساختمان شود. همچنین می توانید از ریموت های غیر قابل کپی استفاده نمایید تا در صورت گم شدن و یا دادن ریموت خود به  شخصی نتوانند از آن کپی بگیرند .جک درب پارکینگ دارای دکمه خلاص کن می باشد زمانی که برق برود و یا مشکلی در کارکرد جک باشد با فشردن دکمه خلاص کن درب  به حالت دستی باز و بسته می شود . جکهای پارکینگی نیاز به توجه و نگهداری دارند باید هر چند وقت یک بار آنها را چک و سرویس ،روغن کاری کنید تا کارکرد خود را به درستی انجام دهند و طول عمر آنها پایین نیاید.

 
معایب جک پارکینگی:

از کار افتادن مدار کنترل:

از کار افتادن یا خرابی مدار کنترل جک سوزوکی در مدل سیتی وان دیگر به یک امرعادی تبدیل شده بود که شرکت سوزوکی برای رفع این مشکل مدل مدار کنترل رز را معرفی نمود که بسیار کارا و تقریبا میزان خرابی این جک را به صفر رساند. این مورد بسیار آزار دهنده بود اما شرکت سوزوکی به موقع به داد محصول خود رسید و این مشکلات را پایان داد. البته این شرکت برای همه مشتریان خود که با این گونه مشکلات روبرو بودند خدمات تعویض رایگان برد اصلی را انجام میدهد.

جدا شدن سرجک از روی شفت:

این مورد نیز در تعدادی از بازوهای سوزوکی دیده است. به گونه ای که پس از مدتی سر جک از روی شفت جدا شده و نیاز به تعویض بازو وجود دارد. شرکت سوزوکی برای از مرتفع کردن این مشکل سرجک را تقویت نموده و از موادی برای استهکام این قسمت استفاده نموده است. اکنون تمام بازو ها با شفت تقویت شده عرضه می شوند ونگرانی ای بابیت این موضوع وجود ندارد. شرکت سوزوکی تمام جکهایی که در گذشته نصب شده بودند و با این مشکل روبرو شده اند را به رایگان تعویض می نماید.

خرابی چشمی:

این مورد هم یکی از شایع ترین مشکلات جک پارکینگی سوزکی بود که به علت استفاده از مواد نامناسب روی چشمی ایجاد می شد. شرکت سوزوکی بسیار تلاش کرد تا با تغییراتی در مواد اولیه و قالب این مشکل را بر طرف کند ولی در این امر موفق نبود و سوزوکی ر آخر تصمیم کرفت چشمی جک کنترلی خود را جمع آوری کرده و بجای آن چشمی های جدیدی از یک برند معتبر به مشتریان خود ارائه دهد.

مشکل در خلاص کردن جکها:

این مشکلی قدیمی در جک  سوزوکی بوده که شرکت چرخدنده داخلی این جک را اصلاح کرده و اکنون به ندرت مشکلی در خلاص کردن بازوها دیده می شود. البته تمام جک ها برای خلاص شدن نیاز به روشی خاص دارند تا بتوان جک راحتی به حالت دستی تغییر داد.

 

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *